""

Amat pomilovao Deportivo, Perez i Andone ga izbavili iz zone ispadanja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.09.17. | 14:56

Hetafe prokockao vođstvo

Ume statistika da navede na pogrešan zaključak, ali u ovom slučaju ju je zaista vredelo konsultovati, jer činilo se da je bilo perioda igre u kojem Hetafeovi igrači loptu nisu videli. Zvanično, lopta je 62 odsto vremena bila u posedu fudbalera Deportiva. I taman što se stekao utisak da se tolika dominacija neće manifestovati na semaforu odelo junaka obukao je Florin Andone. Rumunski napadač je u 67. minutu ušao sa klupe, a u 87. timu iz Korunje doneo tek drugu pobedu u sezoni - 2:1 i izbavio Deportivo iz zone ispadanja!

Pre Andonea, mrežu gostujućeg tima zatresao je i Lukas Perez, koji se ovog leta vratio u Španiju iz Arsenala, ali sve do sad nije uspevao da pokaže da je igrač sa iskustvom iz jednog od najjačih timova Premijer lige. Međutim, u 66. minutu se videlo koliko je iskusniji od Hetafeovih štopera. Mirno je primio loptu i uspeo da - iako je bio leđima okrenut golu - sebi obezbedi prostor da se okrene i pogodi u metu.

Taj kasniji Andoneov pogodak predstavljao je samo zasluženu nagradu za sve ono što su domaći danas prikazali na Rijazoru. Bili su mnogo bolji, diktirali ritam igre, morali da steknu prednost već posle prvog poluvremena. Međutim, Guaita, sjajni golman Hetafea, nije im to dozvolio u nekoliko navrata.

A onda je 21-godišnji Amat Ndiaje Dijediu dočekao svojih pet minuta slave. Momak koji u poslednje tri sezone nije dobio ni minut šanse da u madridskom Atletiku pokaže šta zna - bar ne u prvom timu - sada je nagovestio da može da igra Primeru. Posle sezone kaljenja u Tenerifama u Segundi postigao je prvenac na velikoj sceni. Impresivan zaista. Mada pohvale treba da podeli i sa Damijanom Suarezom, koji mu je posla savršen pas.

Ipak, brzo je Amat prešao put od junaka do tragičara. Jer samo 30 sekundi pre Perezovog gola, a posle "zidanovske" finte kojom je okrenuo čuvara oko ose, Amat nije iskoristio situaciju jedan na jedan sa Kostelom Pantilimonom.

Sevnula je kontra, Perez je bio precizniji i sve je otišlo dođavola...