"Ne ide, pa ne ide"

Ari Krasnodarom gospodari: CSKA i dalje u agoniji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.11.14. | 16:31

Na stadionu Kubanja domaći tim slavio sa 2:1 uz dva gola Brazilca. Zenit može na plus 10

Ne ide, pa ne ideNeočekivani remi sa Ufom, pa porazi u derbi mečevima sa Zenitom i Dinamom na koji se sada nadovezao i neuspeh na gostovanju kod Krasnodara. Brazilac Ari imao je svoj dan i sa dva elegantna gola razoružao CSKA u meču 14. kola Superlige za 2:1 i proboj njegovog tima na drugo mesto na tabeli šampionata Rusije.

Na kome je do sada bio baš CSKA. Ali...

Prvo Arijev prijem na grudi i rutinska realizacija za 1:0 posle samo četiri minuta igre, da bi već u šestom sve bilo gotovo, pošto je isti igrač majstorskim potezom izbacio iz igre naivnog čuvara i još jednom primorao Igora Akinfejeva na kapitulaciju.

Uspeo je doduše CSKA da se brzo vrati u meč s obzirom na to da je Roman Jeremenko već u 14. minutu  smanjio zaostatak Armejaca, ali nešto očigledno ne štima u ekipi Leonida Sluckog. Očekivalo se da će ona senzacionalna pobeda na gostovanju kod Mančester Sitija u Ligi šampiona raširiti krila Moskovljanima. Izgleda da je samo proizvela kontraefekat.

Zenit sada ima pet bodova prednosti nad Krasnodarom. CSKA bi, ako tim iz Sankt Peterburga pobedi Kubanj, mogao da zaostane punih 10 koraka.