Austrijski Ronaldo vodi Lajpcig u elitu, Nirnbergova slatka osveta Frajburgu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.12.15. | 15:21

Lider na tabeli pregazio Frankfurt uz dva gola sjajnog Marsela Sabitzera

Dvostruki strelac: Sabitcer

RB Lajpcig nije imao problema u reprizi prvog kola Cvajte, pošto je na svom stadionu u 18. kolu ubedljivo savladao FSV Frankfurt sa 3:1 i nastavio krupnim koracima da grabi ka Bundesligi.

Ekipa Ralfa Rangnika dominrala je u poslednjih pola časa utakmice kada je sa dva gola raspoloženog Marsela Sabitcera i pogotkom Kajzera stigla do ubedljive prednosti. Austrijski Kristijano Ronaldo, kako vezista Lajpciga voli da ga zovu, maestralno je dirigovao igrom Crvenih bikova, a počasni pogodak za goste koji je u 68. minutu postigao Albanac sa Kosova Fanol Perdedaj, nije pokvario utisak o sjajnoj partiji lidera Cvajte.

Zanimljiv okršaj viđen je i u Nirnbergu, gde je trećeplasirani domaćin savladao drugoplasirani Frajburg sa 2:1 i približio mu se na pet bodova zaostatka na tabeli.

Burgšteler je u prvom delu doveo domaćina u vođstvo, a u nastavku je pitanje pobednika rešeno u samo 60 sekundi. Prvo je Hon u 64. izjednačio na 1:1, a u sledećem napadu levi bek Frajburga Hojerbah je pogodio sopstvenu mrežu za trijumf domaćina i osvetu za poraz od čak 6:3 u prvom kolu.

Kajzerslautern nije imao problema sa fenjerašem, poslednjeplasiranim Duizburgom, kojeg je na svom "Fric Valter" stadionu rutinski savladao sa 2:0 golovima u nastavku utakmice.