Barnsli se vratio u Čempionšip (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 29.05.16. | 18:00

Tim iz Jorkšira savladao Milvol sa 3:1 u finalu plej-ofa Lige 1

Radost fudbalera Barnslija

Juče je Hal na Vembliju proslavio trijumf u finalu baraža, a danas je isto to učinio i Barnsli, koji će dogodine igrati u Čempionšipu. Tim iz Jorkšira savladao je Milvol sa 3:1 u finalu plej-ofa Lige 1, pa se posle dve sezone odsustva vratio u drugoligaško društvo.

Pre Barnslija u Čempionšip su se direktno plasirali Vigan i Barton Albion.

Ekipa trenera Pola Hekinbotoma zasluženo je slavila danas, a timu iz Pekama nije pomogla ni brojna podrška njihovih nadaleko poznatih navijača, koji će i naredne sezone jurišati kroz Treću ligu. Danas su Lavovi bili slabi, posebno su zakazali napadači Stiv Morison i Li Gregori, a Barnsli je pobedio Milvol peti put u poslednjih šest međusobnih utakmica.

Ešli Flečer je već u drugom minutu načeo Milvol, a Adam Hemil je fantastičnim golom u 19. povisio na 2:0. Mark Bivers je vratio neizvesnost pogotkom u 34. minutu, ali je to bilo sve što su Lavovi iz Pekama uradili na današnjem meču. Nisu uspeli da zaprete u nastavku utakmice, a Lojd Izgrou je u 74. minutu razrešio sve dileme oko pobednika i postavio konačnih 3:1.