""

Bum-bum Braga ne odustaje od Lige šampiona: Penafijel pregažen na Munisipalu

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.15. | 20:08

Pardo i Mikel sa po dva pogotka uništili fenjeraša...

Evropski san o povratku u Ligu šampiona i dalje živi u Bragi! Sporting još uvek ima utakmicu manje, ali Braga je uhvatila veliki zalet i želi poslednju poziciju koje vodi u elitno takmičenje naredne sezone! A koliko je četa Serđa Konseisaa ozbiljna govori i činjenica da nije bila nimalo milosrdna prema poslednjeplasiranom Penafijelu, koji je sa 4:0 pregažen na Munisipalu.

Četiri gola viđeno je u mreži fenjeraša, a za to su „kriva“ dvojica strelaca – Ruben Mikel i Felipe Pardo, koji su po dva puta matirali golmana Hagigija.

Prvi pogodak, ujedno i jedini u prvom poluvremenu viđen je u 29. minutu, kada je Mikel iskoristio asistenciju Đavana Fereire i najavio katastrofu koju je Penafijel kasnije doživeo. Već u 50. minutu bilo je 2:0, a strelac je bio Pardo posle pravog „lomljenja kolena“ protivničkih odbrambenih igrača. A samo pet minuta kasnije isti fudbaler samo je potvrdio pobedu domaćina svojom drugom reckom na meču.

Ipak, tu nije bio kraj, već je poslednju reč imao Mikel. Igrao se 70. minut  susreta kada je portugalski vezista asistenciju Agra pretvorio u pogodak za konačnih 4:0.