""
""

Čudan meč Steaue: Primili smešan gol sa 40 metara i dobili novog ljubimca navijača! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.08.13. | 22:35

Šampion Rumunije samo do boda u Medijašu, Tatrušanu primio smešan gol, Robertsonova glupost skupo koštala Gaz Metan, Filip pokazao da je dostona zamena za Kirikeša koji odlazi u Totenhem

Steaua je odigrala samo 2:2 na gostovanju Gaz Metanu koji do ovog kola nije imao pobedu, ali je i ovakav rezultat dobar s obzirom na okolnosti i dešavanja na terenu. Rumunski šampion je gubio sa 2:0 i samo zahvaljujući mladom štoperu Lusijanu Filipu je izbegla poraz. Ipak, njih za par dana očekuje revanš meč plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona protiv poljske Legije i sigurno je da im je taj meč bio u glavama, a i trener Regekamf je izveo „šaren“ tim.

Sve je loše za Steauu krenulo u 11. minutu kada je Buzean postigao gol iz slobodnog udarca sa 40 metara posle katastrofalne intervencije golmana Tatarušanua. Potom je Robertson u 28. minutu postigao gol za 2:0 i napravio još veću glupost od golmana Steaue kod prvog gola. Englez je proslavljujući gol skinuo dres i zaradio drugi žuti karton i isključenje. Glupost koja je njegov tim verovatno koštala pobede.

Spas Steaui je stigao od Lusijana Filipa, mladog štopera koji je na najbolji mogući način zamenio prvu zvezdu Vlada Kirikeša. U trenucima kada je lekarska služba radi sve što je u njenoj moći da oporavi Kirikeša za meč u Varšavi gde će se oprostiti od kluba jer je već dogovorio transfer težak 10 miliona evra u Totenhem, Filip je pokazao da je njegov dostojan naslednik. Prvo je sjajnim golom sa 25 metara smanjio na 1:2 da bi u 82. minutu u gužvi pred golom Gaz Metana reagovao spretno i doneo bod šampionu.