CVAJTA: Gusari konačno slave, Nirnberg nije mogao do pobede ni sa igračem više

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 14:58

Grojter odneo bod sa Grundiga

Navijači Sankt Paulija konačno imaju razloga za slavlje! Prvi put posle skoro tri meseca njihov tim uspeo je da upiše pobedu i pobegne sa samog začelja u Cvajti, koje je čvrsto držao prethodnih nedelja

Gusari su u jednom od dva nedeljna meča savladali Alen rezultatom 3:1, pa sada imaju 16 bodova, koliko i Minhen 1860 na 16. poziciji. Njihov današnji rival Alen sakupio je samo bod više.

Evaldu Linenu ovo je prva pobeda na klupi Sankt Paulija i nagoveštaj da ekipa konačno izlazi iz krize. Vođstvo domaćem timu doneo je Verhek u 35. minutu, prednost je duplirao Sobieh početkom drugog dela, a sve dileme oko pobednika otklonio je Taj, kada je u 81. minutu i treći put matirao golmana gostiju. Sve što je Alen u preostalom vremenu mogao da uradi bio je počasni pogodak Kaufmana.

U drugoj utakmici dana Nirnberg i Grojter odigrali su bez golova. Gosti su još u 53. minutu ostali s igračem manje, ali to nije pomoglo Nirnbergu da dođe do mreže protivnika i četvrtom vezanom pobedom popravi svoje šanse u borbi za povratak u Bundesligu...

CVAJTA - 19. kolo:

Hajdenhajm - Ajntraht Braunšvajg 0:1 (0:0)
/Vu Riju 61/

Fortuna Dizeldorf - Union Berlin 1:0 (1:0)

15. ALEN 19 4 5 10 15 25 17
16. MINHEN 1860 18 4 4 10 23 30 16