""

CVAJTA: Uragan Braunšvajg ponizio Duizburg, Gusari od borbe za opstanak do samog vrha za nekoliko meseci

Vreme čitanja: 2min | sre. 23.09.15. | 19:19

Sankt Pauli posle nekompletnog osmog kola ima samo bod manje od lidera Bohuma

Ajntraht iz Braunšvajga pregazio je Duizburg rezultatom 5:0, izbio na četvrto mesto na tabeli i potvrdio da je trenutno ekipa u najboljoj formi kada je u pitanju nemačka Cvajta! Nekadašnji šampion potpuno je ponizio domaće Zebre, koje su od 40. minuta igrale s igračem manje. Da ima ozbiljne ambicije pokazao je još jednom iz Sankt Pauli, pošto je u jednom od najinteresantnijih mečeva 8. kola minimalnim rezultatom savladao do ovog kola u gostima neporaženi Hajdenhajm - 1:0.

Novajlija u Cvajti Duizburg očigledno nema šta da traži u ovom rangu takmičenja. Ekipa koja posle osam kola osvoji samo dva boda i na sve to kod kuće doživi poraz od 0:5, ne može da se nada opstanku. Braunšvajg je dominirao od prvog do poslednje minuta, ređao je šanse i pogađao kad god mu se ukazala prilika. Mirko Boland doveo je goste u vođstvo u 13. minutu i to je bilo sve što se tiče prvog dela.

Potpuna propast desetkovanog Duizburga usledila je u nastavku. Dva puta mrežu domaćina zatresao je Bergren, onda Rajhel i na kraju i Kelifi

Posle ovog trijumfa Braunšvajg ima 14 bodova, što je četiri manje od prvoplasiranog Bohuma.

A Gusari iz Hamburga prišli su lideru sa samo bod zaostatka. Tri boda Santk Pauliju doneo je Majer pogotkom u 34. minutu. Hajdenhajm se pokazao kao veoma ozbiljan rival, no momci sa Milerntora nisu onaj tim od prošle sezone koji se grčevito borio za opstanak. Ovo je, po svemu prikazanom do sada, ekipa koju i te kako interesuje Bundesliga.

Grojter Firt lagano je izašao na kraj sa Paderbornom (3:0), a najviše uzbuđenja viđeno je u Frankfuzrtu, gde je FSV posle nekoliko preokreta savladao Union Berlin sa 3:2. Posle prvih 45 minuta bilo je 0:1, onda je domaćin za samo tri minuta preokrenuo na 2:1, da bi novo izjednačenje došlo u 76. minutu preko Kesela. Konačan rezultat i veliku radost za malobrojnu publiku na Folksbank stadionu doneo je Šahin u prvom minutu nadoknade vremena...