""
""

Da ti stane dah! Bombetina Raula Garsije koja je razorila Rijazor (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.09.16. | 22:15

Bilbao slavio kao gost protiv Deportiva sjajnom golčinom iskusnog veziste u 41. minutu

Prva pobeda Atletik Bilbaa u sezoni morala je biti spektaklurana. I to ne po broju golova, već samo zbog lepote odlučujućeg pogotka koji je u 41. minutu okršaja sa Deportivom postigao iskusni vezista Raul Garsija.

Fantastično je Baskijac dohvatio loptu, mestralno odmerio sa nekih 30 metara gde stoji golman domaćina i onda uputio milimetarski precizan udarac koji je odseo u mreži domaćina. Fenomenalan proijektil za važnih 1:0 i trijumf Baskijaca.

Bio je to zapravo i jedini detalj vredan pomena sa ovog meča. Nije bio zanimljiv duel ova dva tima na Rijazoru, a to se posebno odnosi na domaćina koji je isuviše nervozno ušao u meč.

Deportivo je stvorio samo dve ozbiljne šanse, oba puta je u prilici bio Rumun Florin Adone, koji nije uspeo da matira golmana Arizabalagu. Probao je i Huanfran iz slobodnog udarca desetak minuta pre kraja, ali bez uspeha, mada je ostala i sumnja da li je možda domaćinu neopravdano poništen gol zbog navodnog ofsajda u 85. minutu...

Do druge pobede u sezoni večeras je stigao i maleni Eibar. Prošlogodišnje najprijatnije iznenađenje u Primeri odigralo je interesantan meč u Granadi, a do trijumfa od 2:1 su stigli u nadoknadi vremena. Serđi Enrih sjajno se iskrao u jeku ofanzive domaćina i rutinski matirao iskusnog golmana Meksikanca Očou za važnu pobedu.

Trijumf Eibara posebno dobija na značaju ako se zna da su od 32. minuta igrali sa igračem manje posle isključenja golmana Riezga, a u vođstvo su došli zahvaljujući udarcu Pedra Leona u finišu provg poluvremena. Ukrajinac Kravets poravnao je rezultat u 76. minutu posle greške rezervnog golmana Rodrigeza, ali je nejgov kiks u finišu ispravio Enrih.