""

Dinamo Kijev i Salcburg lagano, ispali PAOK i Legija! Sjajni Ivanić sačuvao BATE (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 24.08.17. | 20:57

U grupnu fazu Lige Evrope idu i Makabi, odnosno Plzenj

Dinamo Kijev i Red Bul Salcburg rutinski su izborili plasman u grupnu fazu Lige Evrope, a tamo na iznenađenje mnogih, neće biti Legije iz Varšave i solunskog PAOK-a. Ukrajinski velikan na svom terenu je savladao portugalski Maritimo sa 3:1, a u prvom meču nije bilo golova.

Kijevski klub je praktično za samo dva minuta u prvom poluvremenu završio ceo posao. Najpre je u 33. minutu Denis Garmaš zatresao mrežu Maritima, a onda je i Mikola Morožik uradio to isto. Portugalcima je bilo jasno da nemaju šta da traže.

Tačku na trijumf najtrofejnijeg ukrajinskog kluba stavio je Derlis Gonzalez u 61. minutu.

Još lakši posao imao je Red Bul u Salcburgu koji je savladao šampiona Rumunije Vitorul sa 4:0. U prvom meču bilo je „samo“ 3:1 za Austrijance.

Munas Dabur je već u sedmom minutu doveo domaće vođstvo, a duplirao ga je Fredrik Gulbrandsen u završnici drugog poluvremena. Valon Beriša je u 52. minutu iz penala postavio konačan rezultat.

Legija u Tiraspolu nije uspela da savlada Šerif i domogne se grupne faze. Bilo je samo 0:0, a moldavski tim prošao je dalje zahvaljujući remiju od 1:1 u prvom meču. Poljski velikan imao je igrača manje od 39. minuta kada je drugi žuti karton zaradio Mihal Pazdan.

Upravi PAOK-a Aleksandar Stanojević nije bio dovoljno dobar, dobio je otkaz posle samo dva takmičarska meča, a solunski klub večeras je izgleda platio ceh takvoj odluci.
Švedski Estersunds na svom terenu je slavio sa 2:0 u revanšu plej-ofa i prošao dalje, jer je u prvoj utakmici izgubio sa 3:1 u Solunu.

A koban po grčku ekipu bio je vezista Saman Godos koji je bio dvostruki strelac u 70.  i 77. minutu.

Sjajnu partiju pružio je nekadašnji igrač Vojvodine Mirko Ivanić koji je postigao oba gola za pobedu beloruskog BATE Borisova od 2:1 protiv domaće ukrajinske Oleksandrije. I to je za samo tri minuta dva puta zatresao mrežu za preokret i prolaz dalje, s obzirom da je u prvom meču bilo 1:1.