""
""

Džumbus od utakmice: 2:0 i promašen penal za 3:0 u 57. minutu - 3:3 u 97! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.17. | 18:35

Lud meč su odigrali Brentofrd i Brajton

Kakva utakmica na Grifin Parku i kakav šok za domaći Brentford koji je dva puta ima dobijenu utakmicu u rukama i tri boda u džepu. Ali Brajton nije slučajno najprijatnije iznenađenje sezone i jedan od dva najveća kandidata za plasman u Premijer ligi. Uspeo je dva puta da se izvuče iz nokdauna i da golom u 97. minutu izvuče remi - 3:3.

Imaće za čime da žali Brentford... Neverovatno je kako su dozvolili da im pobeda isklizne iz šaka. Sjajan Španac Hota je bio arhitekta dobre igre i vođstva od 2:0 posle 22 minuta igre. Prvo je na asistenciju Klarka u 15. minutu matirao Stoksdejla, a sedam minuta kasnije je Din posle kornera Hote duplirao vođstvo.

Brentford je u 57. minutu imao strašnu šansu da potpuno nokautira favorite. Hota je iznudio penal, ali je golman Skotsdejl odbranio udaraca Lasea Vibea sa bele tačke i udahnuo život Galebovima koji su se razleteli po terenu Grifin Parka jureći izjednačenje.

Soli Marč je u 75. minutu moćnim udarcem najavio dramu i prepolovio rezultatski deficit svog tima. Samo tri minuta kasnije, Šejn Dafi je odličnim udarcem glavom izjednačio i ostavio domaći tim u neverici. Dafi je ubrzo bio na pragu trećeg gola za totalni preokret, ali je Bentli izbacio njegov šut sa gol linije.

Igrao se 94. minut kada je austrijski defanzivac Keršbaumer projektilom sa 20 metara doneo novo vođstvo Brentfordu i izgledalo je da su ovoga puta dotukli Brakjton, ali je iskusni Izraelac Tomer Hemed u sedmom minutu nadoknade vremena, praktično u poslednjem sekundu meča spasao Brajton poraza.