Elija zagrejao Tiganj i doneo radost Fajenordu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.09.15. | 17:45

Tim iz Roterdama slavio minimalno protiv Viljema

Heroj Fajenorda: Ejero Elija

Fajenord se vratio na pobednički kolosek posle pauze, a poraz od PSV Ajndohovena u prošlom kolu zalečio je na svom prepunom De Kajpu, gde je teže nego što se očekivalo savladao Viljem II sa 1:0.

Pogodak odluke postigao je Eljero Elija, koji je na poluvremenu zamenio Turčina Bašačikoglua, a sjajna reakcija u 68. minutu na pas Karsdorpa oduševila je 50.000 gledalaca na najfudbalskijem stadionu u Holandiji.

Dugo su odolevali gosti iz Tilburga, nadali su se da mogu bar do boda, ali nisu izdržali pritisak domaćina. Trener Đovani van Bronkhorst je nakon mršavog prvog poluvremena ubacio u nastavku Kazima Kazima i heroja Eliju, koji su uneli živost u igru crvenoi-belih, pa je Fajenord na kraju zasluženo stigao do pobedonosnog gola.

Fajenord se ovom pobedom izjednačio na tabeli na deobi drugog mesta sa Heraklesom, koji je zabeležio novi trijumf, ovoga puta na gostovanju u Den Hagu (0:1). Veghorst je bio strelac za popularne Farmere u 38. minutu, pa sada ova dva tima imaju po 12 bodova, jedan manje od lidera Ajaksa.

Groningen je uvodnom meču današnjeg dana savladao Hernven, a golove su postigli Hasen, Linsen i Mahi

Poslednja utakmica dana pripala je Utrehtu koji je na svom terenu savladao Vitese sa 2:1. Danilo Pantić igrao je za goste od 75. minuta, a Abiola Dauda teren je napustio u 58. minutu.