Eštoril propao u Kamenolomu, Fonte i Hasan probili bunker (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 08.02.16. | 23:55

Braga trijumfalno zatvorila 21. kolo portugalske Primeire

Radost fudbalera Brage

Dugo je Braga u svom Kamenolomu opsedala gol sjajnog čuvara mreže Eštorila Kiščeka, ali je u finišu uspela da slomi konačno otpor gostiju i zabeleži trijumf od 2:0 na zatvaranju 21. kola Primeire.

Nikola Stojiljković odigrao je 63. minuta za domaćina, pre nego što je ustupio mesto Egipćaninu Hasanu, a ovaj je priliku iskoristio i drugim golom za Bragu potvrdio trijumf u 83. minutu.

Prethodno je Rui Fonte u 80. nakon centaršuta Santosa sa leve strane, glavom otključao bravu Eštorila, koji je stigao večeras sa jasnom namerom da se odbrani i uzme bod. I dobro im je išlo, poljski golman Kišček je stvarno odlično branio i spasavao ih u pojedinim trenucima, ali se ofanziva pulena Paola Foneske na kraju isplatila.

Ovom pobedom Braga je zadržala četvrto mesto i smanjila zaostatak za trećeplasiranim Portom na sedam bodova.