"Selčuk Inan"

Galata sačekala gol protiv Eskišehira u gostima posle 1.631 dana, a Inan je spasao Musleru u 87. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.02.15. | 21:03

Velika greška urugvajskog golmana, pogodak Buluta na asistenciju Snajdera

Selčuk InanPet godina je Galatasaraj čekao da postigne gol u ligi protiv Eskišehira na gostovanju, 1.631 dan je prošao od poslednjeg pogotka Lavova iz Istanbula, a rezultat je mogao da propadne u vodu zbog velike greške Fernanda Muslere, ali je Selčuk Inan u finišu spasao saigrača – 1:2 (1:1).

Umut Bulut je u 20. minutu skinuo magiju sa gola Eskišehira na asistenciju Veslija Snajdera, i to tek iz drugog pokušaja pošto je golman domaće ekipe Rud Bofin zaustavio njegov prvi pokušaj, ali ne i drugi.

Samo sedam minuta je trajala prednost Galate, a onda je Muslera - netipično za njega – napravio veliku grešku u pokušaju da uhvati jedan centaršut, slabo boksovao loptu, a na nju je naleteo Ibrahim Sisoko i rutinski zatresao mrežu.

Delovalo je kao da će greška urugvajskog golmana rešitit ovaj meč, ali je Selčuk Inan spasao svog čuvara mreže u samom finišu meča i pretvorio centaršut Olčana Adina u gol vredan tri boda, te je Galatasaraj ostao u trci za prvo mesto sa Fenerbahčeom i liderom Bešiktašom.