Galatina rehabilitacija uspela, Lukač dobio tri komada u Istanbulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.12.15. | 16:50

Ahisar dobro namučio aktulenog šampiona Turske

Radost Snajdera i Podolskog

Posrnuli Galatasaraj vratio se u pobedničku seriju nakon prošlonedeljnog bolnog poraza u derbiju od lidera Bešiktaša, a u rehabilitaciji ambicija pomogao im je Ahisar, našeg golmana Milana Lukača, koji je poražen u Istanbulu sa 3:2 (2:0).

Dobar otpor koji su gosti pružili u drugom poluvremenu nije im doneo barem bod, a Galati je posao olakšan u prvom delu kada su Umut Bulut i Lukas Podolski doneli domaćinu laganu prednost od 2:0 nakon prvih 45 minuta.

U obe situacije pogotku domaćina kumovala je loša rekacija odbrane Ahisara, posle kojih srpski golman ništa nije mogao, već samo da pošalje loptu na centar.

Ipak, u nastavku se gostujući tim trgnuo, a gol Nguema u 48. minutu uneo je živost u utakmicu, ali je samo osam minuta kasnije nakon sjajne akcije i razmene pasa sa Snajderom, napadač domaćih Jašin Oztekin savladao Lukača i povećao prednost. Ovaj gol sigurno ide na dušu srpskog golmana, koji je morao bolje da se postavi.

Do kraja meča, Ahisar je uspeo samo da dodatno ublaži poraz lepim pogotkom glavom Uga Rodaljege, ali je ceo plen na kraju ostao u Istanbulu, na radost navijača Galatasaraja.

Sivas i Kajzeri podelili su bodove (0:0) u uvodnom meču današnjeg programa, a nekadašnji vezista Crvene zvezde Srđan Mijailović odigrao je svih 90 minuta za gostujući tim. Dobio je žuti karton u prvom poluvremenu.