""
""

Golčina bivšeg zvezdaša naljutila Bilića, Bešiktaš nadoknadio minus dva (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.10.13. | 22:05

Bruno Mezenga dvostruki strelac za Ahisar, Genčlerbirligi se pomerio sa začelja tabele pobedom nad Elazigom (2:1)

Procvat Bruna Mezenge u Turskoj! Bivši napadač Crvene zvezde postigao je dva gola za Ahisar i bio najzaslužniji za remi ove ekipe sa slavnim Bešiktašom u devetoj rundi tamošnjeg prvenstva – 3:3. Brazilac koji se nije proslavio tokom šestomesečnog mandata na Marakani (jedan gol na 11 utakmica) ove sezone već je postigao četiri gola, od kojih večerašnja dva protiv gostiju iz Istanbula imaju dodatni značaj, jer su ostavila Ahisar na sjajnom šesto mestu.

A nije sve dobro počelo za domaćina, pošto je Šahan doveo Orlove u vođstvom, da bi onda na scenu stupio Mezenga, izbegao ofsajd zamaku i akrobatskim potezom izjednačio u 24, da bi 11 minuta kasnije iskoristio smušenost u odbranu favorita i ćušnuo loptu u mrežu. Na krilima bučnih navijača, domaćin je stekao i dva gola viška do kraja prvog poluvremena, ali je tim Slavena Bilića nekako uspeo da se iščupa, pošto je početkom nastavka izjednačio iskusni Ugo Almeida.

Srpska kolonija u Genčlerbirligiju pomerila se za začelja tabele, upisavši drugu pobedu u sezoni, na gostovanju Elazigu. Radosav Petrović je igrao 90, Nemanja Tomić završnih 21 minut, dok Duško Tošić i Milan Smiljanić nisu bili u kombinaciji za tim.

Bivši napadač Partizana, Lamin Dijara igrao je 66 minuta za Antaliju, koja je tek autogolom Učara izborila bod protiv Karabuka.