""
""

Hanover je hit Bundeslige! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 15.09.17. | 22:32

Sjajna ekipa Andrea Brajtenrajtera porazila desetkovani HSV (2:0) i preuzela vrh tabele

Oni sigurno neće biti šampioni Nemačke ove godine, ali su prvi i treba im na tome čestitati. Hanover je nastavio je nisku sjajnih rezultata na početku sezone, a novom pobedom u derbiju severa nad Hamburgerom (2:0) izdvojio se na vrhu Bundeslige.

Zanimljiv meč odigran je na HDI Areni, a posle solidnog prvog poluvremena gosti su kažnjeni za defanzivne greške. Prvo je Martin Harnik početkom drugog poluvremena kaznio kiks Gideona Junga za 1:0, a konačan rezultat postavio je rezervista Iljas Bebu u 82. minutu posle kratko odbijene lopte od strane golmana HSV-a Matenije.

Time je ekipa Andrea Brajterajtera upisala treću pobedu ove sezone, a na svom terenu nisu primili gol što im itekako podiže reputaciju tvrde ekipe koju je teško povrediti. Hamburger nema za čim da žali, desetkovan je igrao sasvim solidno i imaće priliku da se revanšira u drugom delu sezone komšijama za večerašnji poraz.