"Vilas Boas"

Hulkova lepotica isečena makazicama u 91. minutu: Sumanute izmene Vilas Boasa došle glave Zenitu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.03.15. | 16:12

Torpedo zaustavio lidera Premijer lige Rusije i učinio veliku uslugu gradskom rivalu CSKA

Vilas BoasZenit je zaustavljen! Posle tri vezane pobede u prvenstvu, ukupno pet računajući i takmičenje u Ligi Evrope, lider Premijer lige Rusije se okliznuo. I to u nadoknadi vremena. Glave mu je u Moskvi došao Torpedo, koji je osvojio jedan od dragocenijih bodova u borbi za opstanak, zahvaljujući pogotku Islanđanina Arnora Smarasona u 91. minutu - 1:1.

Rezervista domaćeg tima je u završnici utakmice makazicama kaznio povlačenje ekipe Andrea Vilas Boasa, koji je pola sata pre kraja počeo da izvlači nosioce igre, redom je menjao Šatova, Rondona i Hulka, na taj način otupeo oštricu napada i praktično sam sebi stvorio problem. Čak je golman Lodogin neposredno pre izjednačujućeg gola spasao goste, ali od šuta Smarasona nije uspeo da se odbrani.

Gol Islanđanina poništio je fantastičan šut Brazilca Hulka koji je u 35. minutu projektilom iz slobodnog udarca doveo Zenit u vođstvo i tako stigao do devetog pogotka u sezoni. No, nije vredelo...

Kiks Zenita najviše je obradovao navijače moskovskog CSKA koji sad zaostaju samo pet bodova za liderom, pa će derbi meč za tri kola (4. aprila) verovatno odlučiti novog prvaka Rusije, dok je Torpedo seriju bez poraza produžio na šest utakmica i trenutno je dva boda iznad opasne zone.