""
""

I sudija pogurao Porto do očekivane titule (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.05.13. | 21:46

Zmajevi pobedili u Fereiri, ali i uz značajnu pomoć arbitra koji je dosudio sporan penal iz koga su poveli sa 1:0

Titula je ostala u Portu, što je ceo svet i očekivao posle prošlonedeljnog trilera u derbija protiv Benfike. Zmajevi su slavili sa 2:0 u odlučujućem meču u Fereiri protiv Pasoša i tako došli do 27. titule prvaka Portugala u klupskoj istoriji. Uzalud je Benfiki bila i pobeda na Moreirenseom od 3:1, jer Porto nije propustio meč loptu u Fereiri.

Ipak, mnogo će se pričati i o suđenju posle pobede Porta. Fereira se pokazala kao tvrd orah i dokazala da nije slučajno obezbedila treće mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Porto je otpor domaćih slomio u 23. minutu kada je sudija Moreira dosudio više nego sporan jedanaesterac. Džejms Rodrigez je bio u solo prodoru, došlo je do malog kontakta sa Rikardom, ali je to bilo van šesnaesterca. Rodrigez se spretno bacio u kazneni prostor, a arbitar pokazao na belu tačku i uz to dao i crveni karton Rikardu. Lučo Gonzales nije pogrešio u izvođenje najstoržije kazne i Porto je posle toga mogao lakše da diše...

U međuvremenu Moreirense je šokirao La Luž stadion u Lisabonu kada je na isteku prvog dela igre poveo sa 1:0 i došao do rezultata koji mu garantuje opstanak. Ipak, Kardoso je golom u 50. minutu izjednačio na 1:1 i vratio nadu Benfiki koja je na njihovu žalost trajala samo dva minuta jer je tada Džekson Martinez pogodio za Portovih 2:0 i sve je već tada bilo jasno...

Benfika je do kraja meča uspela uz mnogo muka da probije bedem Moreirensea i golovima Lime u poslednjih desetak minuta meča ostvari Pirovu pobedu koja je Moreirense poslala u drugu ligu.

Porto i Benfika idu direktno u Ligu šampiona, Fererira u kvalifikacije, Braga i Estroil u Ligu Evrope, a iz Primeire je pored Moreirensea ispala i Beira Mar. Prvi strelac lige je kolumbijska gol mašina iz Porta, Džekson Martinez koji je u debitanstkoj sezoni uspeo da dođe do cifre od 25 golova na kontu.