Istina je - Ufa je stvarno penicilin za Anži (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.08.18. | 18:19

Kod kuće rutinskih 3:0

Tradicija je nastavljena u Ufi – Anži je ponovo kući ispraćen s porazom! Peti put otkako su dva tima počeli da ukrštaju koplja, odnosno svaki put dosad, a ovo je treća utakmica gde Ufa nije primila gol. Ufa je slavio rezultatom 3:0 (1:0) i tako potvrdio surovu dominaciju nad timom iz Mahačkale.

Izgleda neobično, ali posle dva kola, na primer, Lokomotiva i CSKA još nemaju pobedu, dok je Ufa trećeplasirani tim prvenstva i jedan od tek pet timova kojem je mreža mirovala.

Ufa je dominaciju nad Anžijem potvrdila već u trećem minutu susreta. Prodor po desnom boku, centaršut Obljakova i pogodak Slija glavom, koji je bio usamljen na sedam metara od gola.

Mada na papiru deluje da je Ufa posao odradila prilično lako, činjenica je da je do narednog gola usledio sušni period od gotovo 85 minuta! A onda je na scenu stupio Andrej Vanek čiji je dvominutni blickrig obeležio finiš utakmice. Prvo je Vanek dobio odličnu loptu od Slija kako bi duplirao prednost, da bi onda u 89. minutu posle velike gužve u kaznenom prostoru bio čovek odluke, odnosno neko ko se najbolje snašao u celoj situaciji i Anžiju zapečatio sudbinu.