"Upalio mašinu: Slaviša Jokanović"

JOKAN SKINUO MRAK! Fulam opalio Policajce i pobegao iz opasne zone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.02.16. | 15:20

Tim sa Krejven Kotidža ubedljivo slavio u lokalnom londonskom derbiju - 1:3 (0:3)

Upalio mašinu: Slaviša Jokanović

Šest utakmica čekao je Slaviša Jokanović da zabeleži prvu pobedu na klupi Fulama, a ona je stigla ovog popodneva na gostovanju protiv Kvins Park Rendžersa na Loftus Roudu. Bio je ovo okršaj lokalnih londonskih rivala, u kojem je tim sa Krejven Kotidža slavio s ubedljivih 1:3 (0:3).

Od samog astarta Fulam je bio bolji, Jokanović je sjajno pročitao sistem igre rivala kojeg vodi Džimi Flojd Haslebajnk, pa je ekipu postrojio u novu 5-3-2 formaciju koja je totalno razmontirala Policajce na terenu.

Pobedonosni golovi za goste stigli su u finišu prvog poluvremena, seriju je otvorio kapiten Ros Mekormak u 35, a na 2:0 povisio talentovani Musa Dembele u 40. minutu. Tačku na trijumf gostiju stavio je vezista Tom Keirni pogotkom u prvom minutu nadoknade vremena u prvom delu.

U nastavku, Fulam je rutinski kontrolisao dešavanja, Kvins Park Rendžersi su tek u 71. minutu prvi put šutnuli ka golu protivnika, a do počasnog gola stigli su zahvaljujući Holanđaninu Tjarnonu Čeriju u nadoknadi vremena.

Za Slavišu Jokanovića ova pobeda stiže u poslednji čas, pa će Fulam posle ovog kola, u zavisnosti od ostalih rezultata, popraviti svoju poziciju na tabeli. Srpski trener je do ovog meča vodio tim na šest utakmica, dok je pobedu nad Roteramom od 4:1, dana kada je promovisan kao šef stručnog štaba Fulama posmatrao uživo sa tribina.