""

Kakva drama u Turskoj! Eskišehir ispao iz lige u 94. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.05.16. | 20:17

Albanac Sokol Cikaleši bacio u očaj domaće navijače

Dobro će navijači Eskišehira zapamtiti ime albanskog fudbalera Sokola Cikalešija! To je fudbaler koji je njihove ljubimce izbacio iz Superlige Turske golom u četvrtom minutu nadoknade za pobedu Bašakšehira od 2:1 u 33. kolu.

Da je ostalo 1:1, ekipa iz Eskišehira bi imala šanse da eventualnom pobedom u poslednjem kolu izbori opstanak pošto je glavni konkurent Gacijantep danas izgubio sa 1:0 od domaćeg Rizea.

Ipak, za sve se pitao Cikaleši. On je u nadoknadi i to poslednjim trenucima iskoristio umor i dekoncentraciju odbrane domaćina i zatresao mrežu.

Nakom toga igrači Eskišehira pali su na travu svesni da to znači i odlazak u drugu tursku ligu.

A njihova nada živnula je u 66. minutu, kada je Gruzijac na pozajmici iz Genka, Tornike Okrijašvili postigao izjednačujući pogotak. Prethodno, Stefano Napoleoni je u 48. minutu doveo Bašakšehir u vođstvo.

Istovremeno, Gacijantep je večeras imao dobru priliku da makar jednim osvojenim bodom osigura opstanak, ali je pao u Rizeu golom Deniza Kadaha već u 11. minutu.

Šanse za opstanak zadržao je Sivas remijem protiv domaćeg Kajzerija (1:1). Ekipa za koju igra i Srđan Mijailović povela je u sedmom minutu preko Dijega Bisesvara, a izjednačio je Atif Čečue.