""

Kaljeri skresao krila Slepim miševima, konačno radost na Kanarima

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.01.18. | 22:50

Las Palmas prekinuo seriju Valensije od četiri pobede

Bio je 3. decembar prošle godine kada su se poslednji put navijači Las Palmasa radovali osvajanju prvenstvenih bodova. I to je trajalo sve do večeras, kada je čekanju došao kraj. Las Palmas je kod kuće pobedio Valensiju sa 2:1 u meču 20. kola Primere.

Ekipa sa Kanarskih Ostrva je baš bila u krizi, u prethodnom periodu vezala je sedam mečeva bez pobede u svim takmičenjima. Pritom poslednje dve utakmice izgubila je sa ukupnom gol-razlikom od 10:0.

Ni početak večerašnje utakmice nije obećavao. Već u petom minutu Valensija je povela preko Santija Mine. A onda je sve počelo da se okreće.

Čovek odluke bio je Džonatan Kaljeri. Prvo je u 20. minutu asistirao Džonatanu Vijeiri kod izjednačujućeg gola Las Palmasa.

Gabrijel Paulista je u 52. minutu napravio veliku glupost. Prvo je igrao rukom u kaznenom prostoru Valensije i dobio prvi žuti karton, a onda je zaradio i drugi zbog prigovora.

Siguran penaldžija bio je upravo Kaljeri i Las Palmas je od tog trenutka delovao kao ekipa koja kontroliše situaciju na terenu. Gosti su pokušavali da izjednače sa igračem manje, ali je Las Palmas konačno ove sezone pokazao da može da odigra kompaktno i čvrsto kako bi stigao do bodova.