""
""

Kanu i M’Bokani režirali Anderlehtovih iz keca u dvojku

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.02.13. | 20:02

Brazilac i Kongoanac upisali po gol i asistenciju u trijumfu šampiona Belgije od 2:1 nad Beverenom

I večeras se videlo šta Diumersi M’Bokani znači za Anderleht. Kongoanac je u prvom meču po povratku sa Kupa Afričkih nacija bio čovek preokreta u pobedi nad Beverenom pd 2:1, koja je Anderleht učvrstila na čelu tabele i vinula ga osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Zulte Varegem.

Iako je Anderleht bio bolji rival u prvom poluvremenu, fudbaleri domaćeg tima su bili ti koji su otišli na odmor sa prednošću. De Smet je dobio duel sa Kujateom i asistirao Remaklu koji ne greši za 1:0.

Ipak, ataci Anderlehta su urodili plodom u drugom poluvremenu. Razigrali su se Brazilac Kanu (dobio ime po legendarnom Nigerijcu) i M’Bokani. Kanu je asistirao M’Bokaniju za izjednačenje. Žestok pritisak Anderlehta je u 82. minutu rezultirao i golom za preokret. Ovoga puta je M’Bokani bio asistent, a Kanu strelac. Milan Jovanović nije igrao jer izdržava kaznu od tri meča suspenzije zbog nesportskog ponašanja u prošlom kolu u duelu protiv Standarda.

A, velikan iz Liježa je nastavio da posrće, pa je u komšijskom derbiju poražen ode Monsa. Arbejtman je doneo iznenađujuću pobedu gostima.