""
""

Kiks Astre, Steaua skoro sigurno šampion

Vreme čitanja: 2min | pet. 02.05.14. | 20:36

Gaz Metan uspeo da odoli napadima drugoplasirane ekipe rumunskog prvenstva, Srbin strelac u pobedi Čahlaula

Izgleda da će Steaua odbraniti titulu prvaka Rumunije jer se Astra okliznula u pohodu na prvo mesto i odigrala utakmicu bez golova sa Gaz Metanom - 0:0.

Gosti su imali veći posed tokom utakmice, i isti broj šuteva kao i rival, ali su mreže mirovale svih 90 minuta. Astra Đurđu je sada prišla na osam bodova vodećoj ekipi iz prestonice koja ima i utakmicu manje, ali je ugrozila drugo mesto jer Petrolul pobedom može da ih preskoči.

Čahlaul je u gostima pobedio Navodari rezultatom 0:2 (0:1) i pobegao od borbe za opstanak, a rivala ostavio na samoj granici opasne zone. Gosti su poveli u petom minutu meča golom Marka, a konačni rezultat postavio je jedan od dva naša igrača u gostujućoj ekipi Bojan Golubović i to u 89. minutu.

Kluž i Konkordija su u poslednjem meču dana odigrali nerešeno – 1:1 (1:0). Gosti su sigurni na sredini tabele, a domaćini su ti koji su imali veći motiv, ali ipak su domaćini poveli preko Maftaija u 18. minutu. Izjednačenje je došlo tek u 59. minutu kada je Serdiuk bio precizan posle penala. Ovo je treći uzastopni remi ove dve ekipe.

LIGA 1 – 30. kolo

Navodari – Čahlaul 0:2 (0:1)