Ko je bolji CSKA ili Plzenj? Dobili smo odgovor... (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 27.11.18. | 20:54

Česi bacili Ruse na rub eliminacije

Pre nešto manje od godinu dana smo svakodnevno slušali i čitali prepucavanja Zvezdinih i Partizanovih navijača. Ko je bolji: CSKA Moskva ili Viktorija Plzenj?

Bili su to rivali srpskih velikana u šesanestini finala Lige Evrope i navijači su na sve način dokazivali da je baš rival njihovog kluba teži od protivničkog. CSKA i Plzenj su tada eliminisali večite rivale, Česi su eliminisani u osmini finala, a Rusi su dogurali od četvrtfinala. Sudina je htela da ih žreb spoji ove sezone u grupnoj fazi Lige šampiona, pa da i navijači večitih rivala u Beogradu dobiju odgovor ko je jači tim. U grupi sa Realom i Romom, ni CSKA, ni Plzenj nisu imali šta da traže u borbi za osminu finala Lige šampiona pa im je ostalo da se takmiče za treće mesto i plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Posle 2:2 u Češkoj, večeras su ukrstili koplja u Moksvi i Viktorija Plzenj je preokretom došla do pobede od 2:1 koja joj vrlo verovatno garantuje treće mesto. Dva tima imaju sada isti broj bodova, ali su Česi u prednosti zbog boljeg međusobnog skora. Plzenj u poslednjem kolu dočekuje Romu, CSKA gostuje Realu u Madridu, tako da Česi imaju mnogo bolje šanse da se domognu Lige Evrope.

CSKA je večeras bio favorit, jer je objektivno jača ekipa, a imao je i prednost domaćeg terena koji u ovo doba godine u Moskvi igra ozbiljnu ulogu.

I sve je krenulo idealno po Armejce. Šenjikov je u devetom minutu iznudio penal, a Nikola Vlašić bio siguran sa bele tačke. Odlični Hrvat je kasnije imao još jednu dobru šansu za 2:0, ali je nije iskoristio. Zbog čega će debelo zažaliti kasnije...

U finišu poluvremena, Česi su počeli da prave pritisak i da stiskaju obruč oko gola Moskovljana. Igrao se 42. minut kada je Šenjikov bio u ulozi igrača koji je ovoga puta skrivio penal. Srušio je Žeznika, a Prohaska je namestio loptu na belu tačku. Ipak, sjajni Igor Akinfijev ga je pročitao i odbranio mu šut sa 11 metara.

Takav promašaj bi psihološki slomio mnoge timove, ali ne i Plzenj. Česi u u nastavku zaigrali još ofanzivnije. U 56. minutu je sevnula munjevita polukontra koju je Prohaska krunisao golom i iskupio se za promašaj iz penala.

Izjednačenje je prenulo CSKA da preuzme inicijativu pa su Armejci počeli da nižu prilike. Vlašić je bio neuhvatljiv za gostujuće fudbalere - šutirao je, asistirao, ali se Plzenj odrbanio. I u 92. minutu potpuno šokirao Moskvu!

Poznat je Plzenj po sjajnim akcijama posle prekida i baš posle jedne takve je Hejda ostao sam na petercu i postigao gol za proekret!

Posle vođstva, gosti su se nabili na svoju polovinu i formirali defanzivni bedem koji CSKA nije uspeo da probije.