"Aleksej Jonov"

Šou Joneva za pobedu u moskovskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.09.14. | 19:50

Dinamo srušio Torpedo pred kraj meča, a utakmica će se pamtiti po majstoriji ruskog fudbalera

Aleksej JonovDinamo iz Moskve ove sezone nije bio uspešan u derbijima, izgubljeni su mečevi sa Spartakom i sa Zenitom, a protiv Torpeda je delovalo kao da je na pomolu novi neuspeh Policajaca, ali je Jonov doneo tri boda gostima u 82. minutu, a Džudžak je u 89. potvrdio pobedu svoje ekipe – 1:3.

Favorit je poveo u 10. Minute posle tečne akcije po levoj strani i odličnog centaršuta Džudžaka, Kuranji je spustio loptu na drugu stativu do Jonova, a Rus je iz teške pozicije uspeo da matira zbunjenu odbranu Torpeda.

Ipak, domaćini se nisu predali i odmah su uzvratili preko Katsalapova, a sve do 82. minuta je delovalo kao da će cela utakmica svesti na ova dva gola.

Na scenu je ponovo stupio duo Kuranji-Jonov, a i uloge su opet bile iste - Kuranji je proigrao, a Rus je drugi put zatresao mrežu gradskog rivala, i to na kakav način - bocnuo je loptu iz kaznenog i lobovao golmana protivnika.

Balaž Džudžak je krunisao dobru partiju golom u 89. minutu za sigurnih 3:1 iako je do poslednjih deset minuta delovalo kao da će na pomolu biti podela bodova.