""

Lacio poleteo, Kišna se upisao golom i sve je spremno za Leverkuzen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.08.15. | 22:50

Rimljani savladali povratnika u ligu Bolonju golovima kapitena Bilje i pojačanja iz Ajaksa

Sjajna nedelja je iza fudbalera Lacija, a sledi im još važnija. Posle minimalne pobede nad Bajerom iz Leverkuzena u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona, Rimljani su na svom Olimpiku savladali i Bolonju u prvom kolu Serije A - 2:1. Očekuje ih sudbonosno gostovanje Leverkuzenu od kojeg će zavisiti kako će im se razvijati sezona...

Lacio je do pobede nad povratnikom u elitu došao lakše nego što se očekivalo, ali mogao je u finišu da ostane kratkih rukava. Iako bez povređenih napadača Đorđevića i Klosea, Lacijali su totalnom ofanzivom u prvih dvadesetak minuta meča razbili poslednju liniju Bolonje i sa dva gola posle lepih akcija stigli do velike prednosti. Prvo je Lukas Bilja natrčao na ničiju loptu i iako je dešanjak, levicom je poslao neodbranjiv udarac u mrežu Bolonje. U 23. minutu je već bilo 2:0, pošto je novajlija Rikardo Kišna debi za Lacio krunisao golom.

Mogao je Dušan Basta uskoro da poveća na 3:0, ali je golman Mirante fantastičnom intervencijom odbranio pokušaj Srbina. Bolonja je bila u inferiornom položaju, ali je ipak uspela da u finišu poluvremena preko Mankozua prepolovi prednost domaćina.

Imao je Lacio još nekoliko sjajnih akcija i pokušaja koji nije uspeo da pretvori u golove i na kraju je mogao suruvu da bude kaženjen. Fenomenalnom intervencijom, golman Beriša je u nadoknadi vremena sprečio Brigija da izjednači i „ukrade“ dva zaslužena boda Rimljanima. Basta je odigrao ceo meč za domaće, a Sergej Milinković Savić je u igru ušao posle sat vremena igre. Sada sledi Leverkuzen...