""
""

Lakazet dominirao u Nici, Lion ostao u šampionskoj trci (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.11.14. | 21:47

Napadač Liona sa dva gola u finišu meča doneo Lionu važan trijumf protiv Nice, a Evijan nastavio seriju loših rezultata

Olimpik iz Liona ne posustaje u trci za titulu, a večeras je u gostima srušio Nicu sa 3:1, posle preokreta u drugom poluvremenu. Tim sa Žerlana sada ima samo dva boda manje od vodećeg Marseja koji u nedelju dočekuje ekipu Lansa.

Uz mnogo muke je Lion došao do trijumfa, ali je on bio više nego zaslužen, a Olimpik je potvrdio da se nalazi u veoma dobroj formi jer mu je ovo bila šesta pobeda u poslednjih sedam mečeva.

Nica je prva došla do gola u 51. minutu, a strelac je bio Alasan Plea. Ovaj gol kao da je probudio do tog momenta usnulu ekipu Liona, za koju je ceo meč odigrao i Milan Biševac.

Gosti su izjednačili preko Stida Malbrana u 64. minutu, a kada je Aleksandre Lakazet pogodio u 80. minutu, bilo je jasno da će tim iz Liona kuću otići pevajući. Lakazet se nije tu zaustavio, već je u poslednjim trenucima meča "spakova" još jednu loptu u mrežu domaćina.

Fudbaleri Evijana izgubili su na gostovanju Monpeljeu sa 2:0, a bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Ninković igrao je za Evijan od početka drugog poluvremena, kada je zamenio Jelcina Tehedu.

Tim za koji igra srpski internacionalac ostao je na dnu tabele, a "čast" da deli poslednje mesto još imaju Bastija i Lorijen.

Priliku da zadrži korak sa vodećim timovima lige propustio je Sent Etjen koji je osvojio samo bod u Lilu (1:1). Pored golova, meč su obeležili i promašaji iz penala na obe strane.

Kod Lila promašio je DIvok Origi u 72. minutu, a pet minuta pre kraja utakmice penal za goste nije iskoristio Maks Alan Gradel