"Gokhan Tore i Demba Ba"

Ludo, luđe, Bešiktaš: Do pobede uz penal u nadoknadi i crveni za protivnika (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 15.02.15. | 17:21

Prošle nedelje Rize je pao tek pošto je ostao sa devetoricom na terenu. Bursa se držala do 93. minuta i najstrože kazne posle starta zbog kojeg će se sigurno žaliti pristalice Galate i Fenera

Gokhan Tore i Demba BaDrama je zagarantovana kada su na programu utakmice Bešiktaša. Istanbulski Crni orlovi su u triler završnici u derbiju 20. kola Super liga slomili čvrst otpor Burse i ponovo preskočili Fenerbahče na prvom mestu na tabeli – 3:2. Ali nema sumnje da će u Feneru, pa i Galatasaraju, sa sumnjom gledati na ovaj uspeh ljutih gradskih rivala. Bešiktaš je naime do pobede stigao tek pošto je Bursi u sudijskoj nadoknadi pokazan crveni karton i svirana najstroža kazna koju je Demba Ba u 94. minutu pretvorio u trijumfalni pogodak.

Pre toga Sedrik Bakambu pogodio je za inicijalno vođstvo Burse, Ba je ubrzo uspostavio ravnotežu, pa se ušlo u neizvesnu završnicu koju su mogli da isprate samo oni sa jakim živcima. U 88. minutu konačno razlog za slavlje na Redžep Tajip Erdogan stadionu. Majstorija Gokhana Torea donela je preokret – Bešiktaš je poveo sa 2:1!

Ispotavilo se međutim da je to bio samo početak ludila u Istanbulu. U 90. minutu 19-godišnji Ozan Tufan je još jednom poravnao rezultat. Činilo se da će dve nedelje pošto su odoleli na gostovanju kod Galate, Krokodili još jednom razoružati favorizovanog rivala.

Rano je bilo za slavlje.

Samo dva minuta kasnije Bešiktašu je poništen gol, ali su Crni orlovi nastavili da pritiskaju rivala da bi u 93. konačno i bili nagrađeni za sav trud. Dušmani će reći – nagradio ih je sudija Mustafa Kamil AbitogluSener Ozbajrakli je prejako ušao u jedan duel, namera je – bar je takav utisak – bila vidljiva. Ali pitanje je da li bi sudijska odluka bila ista da je prekršaj načinjen na suprotnoj strani terena. Bilo kako, nedelju dana pošto je u duelu sa Rizeom Bešiktaš do pobede stigao tek posle dva crvena kartona i još jednog jedanaesterca, sudije su ponovo svirale u korist vodećeg tima Turske.

Demba Ba se nije obazirao na to. Uz lagan hod ka lopti – koji se sigurno nije dopao navijačima protivničkih timova – prevario je Haruna Tekina i 23. pogotkom u sezoni, 13. u prvenstvu, rešio pitanje pobednika. Devet od tih 13 postigao je u drugom poluvremenu. Čak 12 od 24 gola koja je Bursa primila u ovoj ligaškoj sezoni palo je u poslednjih 15 minuta utakmice. Krokodili kao da nemaju snage i koncetracije za više od 75 minuta.

Sivas je evrogolom Mehdija Tauila slavio na gostovanju kod Konje sa 1:0, upisao treću uzastopnu pobedu i značajno odmakao od zone ispadanja.

Mersin je, ponovo na krilima stranaca koji su postigli poslednjih osam golova za taj tim, deklasirao očajni Rizespor sa 4:0. Mađar Marko Futač i Prežis Nakulma iz Burkine Faso bili su dvostruki strelci za goste, pa je Rize – verovali ili ne - i dalje bez pobede na domaćem terenu u ovoj sezoni.