""

Mandžukić nosi Hrvatsku, Izrael jedva sa Lihtenštajnom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.10.16. | 20:09

Zapadne komšije kao i uvek, rutinski dobijaju u kvalifikacijama

Mario Mandžukić i tačka. Hrvatska u kvalifikacijama radi to gotovo rutinski i tako iz ciklusa u ciklus. Večeras su Hrvati kao gosti slavili u Helsinkiju protiv Finske sa 1:0 u trećem kolu I grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Prvo mesto na tabeli ponovo propada izabranicima Anta Čačića koji ni večeras nisu blistali, ali se sa tri važna boda vraćaju u Hrvatsku.

Ruku na srce, gostima je u pobedi pomogao i golman Finske, Lukas Hradecki koji je u 18. minutu napravio veliku grešku i pogrešno procenio let lopte.

Spremno su ovaj poklo dočekali najpre Andrej Kramarić koji je poslao loptu ka mreži, a tamo ju je gurnuo Mandžukić.

Ovaj pogodak je još jedan dokaz da Mandžukić nije zaboravio da igra fudbal, iako ga navijači Juventusa sve češće kritikuju u poslednje vreme.

Taj pogodak ujedno je bio i jedino vredno pomena iz prvog poluvremena. Nastavak utakmice doneo je donekle sadržajniju igru, uz nekoliko prilika za Hrvate, ali se konačan rezultat nije promenio.

Minimalnu pobedu u utakmici G grupe zabeležila je i selekcija Izraela u Jerusalimu protiv Lihtenštajna - 2:1.

Dvostruki strelac za domaćina bio je napadač engleskog drugoligaša Brajtona, Tomer Hemed u čevtrtom i 16. minutu.

Na iznenađenje i zaprepašćenje domaćih navijača na stadionu Tedi, Lihtenštajn je dao gol u 49. minutu preko Gopela. Ipak, to je bilo sve što su gosti uspeli da urade.