Manekeni se prošetali Malagom: Armaniju derbi začelja protiv Unikahe!

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.01.15. | 22:55

Srpskog reprezentativca Stefana Markovića nije bilo u španskoj ekipi zbog povrede

Alesandro Đentile

Armani iz Milana savladao je Unikahu na gostovanju u trećem kolu Top 16 faze Evrolige – 84:77 i tako upisao prvu pobedu u grupi F ostavivši tim iz Malage usamljenog na poslednjem mestu bez ijednog trijumfa. Španci su na ovom meču igrali bez povređenog Stefana Markovića.

Alesandro Đentile predvodio je Milaneze do pobede 20 poena, dok je Linas Klejza postigao pet manje. S druge strane, Džejson Grendžer i Rajan Tulson zabeležili su po 13 pogodaka.

Prvo poluvreme nije nas približilo odgovoru na pitanje ko će izaći kao pobednik iz duela u Malagi. Gosti su dobili prvi kvartal sa pet poena razlike (22:17), da bi domaćin odgovorio taman za toliko jače kako bi u drugo poluvreme otišao sa minimalnim plusom – 39:38. Još jednom, početak poluvremena pripao je Italijanima. Đentile i Klejza pravili su najviše problema odbrani Unikahe i u poslednji kvartal gosti ulaze sa četiri poena razlike (65:61). Litvansko krilo je preuzelo odgovornost i kada je bilo najbitnije, pridružio mu se Danijel Heket i Unikaha je morala da položi oružje pred Manekenima – 84:77.

Armani je uspeo da se podigne sa dna grupe F prvom pobedom, dok Unikaha još uvek nije osetila slast trijumfa i ostaje na začelju.