""

Mećava odnela dva boda iz Moskve: CSKA predaleko od titule (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.11.16. | 19:13

Amkar osvojio veliki bod u glavnom gradu Rusije - 2:2

Uslovi za igru u Moskvi ne da nisu bili fudbalski, nego su bili nehumani prema igračima CSKA i Amkara, ali ako neko zna kako je to igrati u takvim okolnostima onda su to klubovi iz ruske Premijer lige. Ipak, vejavica je odnela dva boda izabranicima Leonida Sluckog, koji po teškom terenu nisu imali snage da dođu do potpunog preokreta protiv borbenog rivala - 2:2 (2:2).

A dok je iole moglo da se igra bilo je i golova. Svi su pali u prvom poluvremenu, a poveo je domaćin golom Sergeja Ignaševića u 18. minutu iz jedanaesterca. Ipak, sastav Gadžija Gadžijeva je fenomenalno reagovao na vodeći pogodak domaćin, pošto mu je trebalo samo devet minuta da u potpunosti preokrene rezultat. Prvo je Georgi Džikija u 25. minutu doneo gostima izjednačenje, a samo dva minuta kasnije Mihail Kostjukov je i drugi put poslao loptu iza leđa Igora Akinfejeva.

Sjajan pogodak Zorana Tošića u poslednjim trenucima prvog poluvremena pružio je nadu navijačima CSKA da njihov tim može do sva tri boda, međutim, osmim konstantnog pritiksa pred golom Amkara, ništa se značajnije nije događalo, pa je mreža Aleksandra Selikova mirovala u drugih 45 minuta.

Iako je još uvek rano govoriti o šampionskim dometima Armejaca, zaostatak od devet bodova u odnosu na prvoplasirani Spartak jasno pokauje koliko će to biti teška situacija za moskovski tim. Pod još većim pritiskom naći će se i Leonid Slucki, čiji će posao ozbiljno biti doveden u pitanje.