"EKIDŽI"

Mehmet Ekidži je šmekerčina i uz to ima prekid kao Pirlo, Trabzon opustošio Mersin Arenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.03.15. | 20:59

Bordo-plavi ostaju u trci za mestom koje vodi u Evropu posle ubedljive pobede nad Mersinom...

EKIDŽIUšli su u ovaj duel fudbaleri Mersina kao blagi favoriti, ali iako nisu bili sigurni da će savladati bogati Trabzon, sigurno nisu očekivali da ih gosti ovako ponize. Trabzon je slavio rezultatom 5:1, lagano, kao da su igrali protiv trećeligaša, a ne protiv ekipe Mersina koja je jedna od ozbiljnijih u turskom šampionatu.

Ekipa Trabzona je na teren istrčala u veoma ofanzivnoj postavi i od samog starta Mersinu stavila do znanja da ide na pobedu. Napadačka trojka iza Oskara Kardoza, Jilmaz-Ekidži-Zengin, pravila je haos na terenu, na veliku žalost našeg štopera, Milana Mitrovića.

Trabzon je poveo u 30. minutu, kako drugačije nego golom Ekidžija iz slobodnog udarca. Toliko je usavršio izvođenje slobodnjaka, da ako protiv Trabzona napravite faul blizu gola, to je automatski zicer za Trabzon.

Potom još jedan predivan prekid Ekidžija, ovog puta korner, koji je Jilmaz pretvorio u pogodak. A isti igrač je povisio prednost gostiju na 3:0 u 65. minutu pogodite na čiju asistenciju? Pa naravno, u pitanju je bio Mehmet Ekidži.

Tada je već bilo jasno da će Trabzon sa tri boda u džepu put severa Turske. Kada je Demirhan autogolom stavio so na ranu svoje ekipe za 4:0, navijači Mersina su polako počeli da napuštaju stadion.

Kaloglu je postigao utešni pogodak za Mersin u 81. minutu, a da pobeda bude što ubedljvija, i da pukne petarda na južnoj obali Turske, pobrinuo se Oskar Kardozo u 90. minutu utakmice.

Trabzon se tako popeo na četvrto mesto na tabeli sa 40 bodova, na četvrto mesto koje vodi u Ligu Evrope.