""

Menš odneo bod iz Lajpciga! Keita, ono je bio pokušaj ubistva (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.09.17. | 20:33

Zadovoljni jedni, zadovoljni drugi...

Borusija nije izgubila i može da bude zadovoljna - Lajpcig nije pobedio, ali takođe može da bude zadovoljan. To je u najkraćem rezime jednog od najzanimljivijih mečeva 4. runde Bundeslige. Menš ide kući pevajući jer je izvukao bod sa teškog gostovanja, protiv kvalitetnijeg tima od sebe, dok domaći i te kako mogu da pronađu dobre strane ovog boda, pogotovo ako se u obzir uzme da su poslednjih deset minuta igrali bez ponajboljeg igrača Nabija Keite (crveni karton), a da je Borusija u tim momentima opasno jurišala ka njihopvom golu.

Dva puta su Bikovi vodili, Menhengladbah dva puta stizao tu prednost, da bi mu se u finišu ukazala šansa za totalni preokret. Keita je u 84. minutu pogibeljno startovao na Kramera, kramponima po licu, i dileme nije bilo - direktan crveni karton. Domaći su do kraja ipak uspeli da se odbrane i zadrže tih 2:2.

Lajpcig je poveo u 17. minutu pogotkom nezaustavljivog Tima Vernera. Ovo mu je bio osmi meč od početka sezone - računajući i reprezentativne - i osmi gol. Borusija je brzo izjednačila  iz pomalo sumnjivog penala preko Azara, da bi Ogustan na isteku pola sata igre opet vratio prednost na stranu Lajpciga. Od prijema lopte, preko elegantnog okreta, pa do rutinske realizacije, sve je podsetilo na "maslo" rasnog golgetera...

Konačan rezultat postavio je do tada slabo primetni Lars Štindl, kapiten gostiju, udarcem sa oko 25 metara.