""
""

Mijatov jubilej iz snova, ali se Šalke opet izvukao! Golman Bajerna rasplakao rodni grad (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.12.17. | 17:25

Miloš Jojić namestio prvu pobedu Kelna u Bundesligi

Kakav lud dan za Mijata Gaćinovića... Verovatno da nije postojao lepši način da obeleži 50. meč u Bundesligi nego da sa dve sjajne asistencije kreira pobedu Ajntrahta u derbiju nad Šalkeom, ali nije imao sreće. Luda ekipa iz Gelzenkirhena koja je pre nekoliko nedelja stigla 0:4 protiv Borusije ponovila je čudo danas i u petom minutu nadoknade stigla do boda - 2:2 (1:0).

Reprezentativac Srbije se razleteo od samog starta, a posle nepunih 60 sekundi stigla je prva asistencija za Luku Jovića koji je drugim pogotkom u sezon rutinski doveo Ajntraht u vođstvo. Bio je bolji domaćin danas, potpuno je nadigrao Šalke, a posle sjajnog sprinta i prodora Gaćinovića koji je majstorski nadmudrio Šefa i Stambulijua rezervista Sebastijan Ale je majstorski petom povisio na 2:0.

Ipak, ako je nešto izvesno ove sezone to je borbeni duh Šalkea koji je smogao snage da osvoji bod. Prvo je rezervista Bril Embolo u 82. minutu smanjio rezultat, a pogodak za konačnih 2:2 bio je udarac Nalda u petom minutu nadoknade posle konfuzije u šesnaestercu Ajntrahta.

Generalno, bilo je ovo bundesligaško popodne u znaku Srba, a pored našeg tandema u Frankfurtu, radovao se i Miloš Jojić u Kelnu. Jarčevi su konačno, tek u poslednjem kolu ove jeseni, stigli do prve pobede u Bundesligi, a protagonista je bio nekadašnji vezista Partizana. Igrao se 67. minut, a popularni Zeka je sjajno proigrao Kristijana Klemensa za pobedu nad favorizovanim Volfzburgom od 1:0.

Bajern još jedan Božić dočekuje na vrhu Bundeslige i to sa minimum deset bodova prednosti (ako Lajpcig sutra pobedi Hertu). Ni jedan od najboljih domaćina u Bundesligi Štutgart nije uspeo da im odoli danas (0:1), a pobedonosni gol delo je Tomasa Milera u 79. minutu. Bavarci su imali i sreće jer je Sven Ulrajh, bivši golman Švaba, odbranio penal Akolou u nadoknadi vremena i rasplakao grad ui kojem je rođen.

Strašan finiš utakmica viđen je u Augzburgu i Bremenu. Verder sa našim Milošem Veljkovićem u timu je prokockao dva gola prednosti protiv Majnca (2:2), dok je Augzburg na krilima sjajnog Finbogasona stigao do boda u nadoknadi vremena. Frajburg je imao dva gola prednosti, ali je Islanđanin sa dva pogotka u nadoknadi razgalio bavarsku publiku za konačnih 3:3.

U svakom slučaju, sjajan finiš jesenje polusezone, a bundesligaše od sledećeg četvrtka (posle kupa) očekuje tronedeljna pauza do 12. januara kada počinje drugi deo sezone.