""
""

Mitrović uzalud pogodio: Galatasaraj posle preokreta srušio Mersin (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 20:08

Pogotkom bivšeg defanzivca Rada Mersin vodio posle prvog poluvremena u Istanbulu, ali nije izdržao. Pogodio i Čaušić

Galtasaraj je ponovo lider turskog prvenstva! Mučio se velikan iz Istanbula u dobrom delu susreta, sa jednim od najprijatnijih iznenađenja tamošnjeg šampiona, Mersinom, ali je posle preokreta uspeo da zabeleži vrednu pobedu (3:2). Susret na Ali Sami Jenu dugo će pamtiti bivši defanzivac Rada Milan Mitrović koji je pogotkom iz penala drugi put doveo u vođstvo gostujuću ekipu. Međutim, bilo je to sve od Mersina.

Mirisalo je na iznenađenje u Istanbulu ove večeri. Mersin je u prvom delu susreta bio bolji tim, a koliko je Galtasaraj bio inferioran najbolje ilustruje činjenica da za 45 minuta nisu imali nijedan šut u okvir gola rivala. A da zlo za Mersin bude veće imali su žuto-crveni jedan gol na kontu. Sopstvenu mrežu pogodio je Varol koji je samo dva minuta ranije doveo Mersin u vođstvo. Naš internacionalac Mitrović na već opisan način postavio je konačan rezultat prvog dela.

Trenutno šestoplasirana ekipa turskog prvenstva nije izdržala u istom tempu. Tačnije, Galatasaraj je pojačao ritam i u drugom poluvremenu posle konstantne inicijative stigao do celog plena. Preokret je najavio Jilmaz pogotkom sa kreča posle kojeg su domaćini nastavili visokim presingom da gazi ekipu Mersina. To im se isplatilo u 79.minutu kada je Bulut iz zicer situacije postavio konačan rezultat.

Mersin može da žali za propuštenom prilikom, ali bio je ovo izuzetno uspešan dan za srpske internacionalce. Pored Mitrovića u lisu strelaca uspisali su se Petrović kao i Goran Čaušić u remiju Eshišehira sa Kardemirom.