""
""

Neuništivi Gudjonsen u 95. minutu sprečio čudo koje se čekalo 343 dana

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.04.15. | 18:38

Prežaljeni Blekpul bio na pragu prve pobede u gostima posle skoro godinu dana, a onda je islandski veteran spasao Toterse

Odavno je Blekpul prežaljen u Čempionšipu i spakovao je kofere za selidbu u trećeligaški rang. Uglavnom služi za popravljanje gol razlike, a retke su bile situacije kao u prošlom kolu kada je ekipa Li Klarka uspela da kljucne bod Lidsu.

Danas su bili na pragu podviga. Na pragu prve pobede u gostima posle 343 dana. Toliko je prošlo od kada su doneli tri boda sa gostovanja Viganu. Na Riboku su vodili protiv Boltona od devetog minuta zahvaljujući pogotku Džejkobsa i mirisalo je na jedan od najsenazacionalnijih rezultata na Ostrvu ove sezone... Trener domaćih Nil Lenon je naredio totalno ofanzivu i opsadu Boltonovog gola. Uveo je trojicu napadača: Heskija, Gudjonsena i Dejvisa. Odolevali su gosti sve do 95. minuta kada je Gujdonsen posle gužve uspeo da iz sumnjive pozicije zatrese mrežu i overi konačnih 1:1. Islanđanin je slomio srca Blekpulovih navijača...

Treću vezanu pobedu u gostima je ostvario Blekburn koji je sa 3:0 demolirao Lids na Eland Roudu. Roversi su uoči početka prvenstva važili za jednog od favorita iz senke, ali nisu uspeli da izdrže trku. Kasno su upalili motore i pobede poput ove današnje im rezultatski ne znače mnogo. Lids je igrao sa igračem manje od 39. minua zbog isključenja Ostina i odolevao je sat vremena. A, onda je usledila kanonada gostiju. Škotski tandem Karni - Rouds je u intervalu od sedam minuta spakovao dva gola i prelomio pitanje obednika da bi Spiring u finišu postavio konačnih 3:0 za Roverse.

Plasman u polufinale FA Kupa izgleda da je potpuno sludeo igrače Redinga koji su u očajnoj formi u Čempionšipu i sve su bliže tome da se u finišu sezone bore za opstanak. Danas su bili na pragu pobede protiv Kardifa, pošto je Pavel Pogrebnjak u četvrtom minutu pogodio za vođstvo. Ali, u 90. minutu Mekelejni je sjajno reagovao na asistenciju Gunarsona i doneo bod Velšanima.

Rezultatom 1:1 je završen i okršaj u Šefildu gde je domaćin ostao bez dva boda protiv Hadersfilda. Sove su povele preko Basa u 86. minutu, ali je njihova radost trajala samo tri munuta pošto je Miler spasao Hadersfild poraza.