""
""

Neviđena glupost golmana mogla bi da košta Braunšvajg povratka u Bundesligu! Minhen pobegao iz zone ispadanja golom u 93. minutu

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.04.15. | 15:14

Alen pobedio i prepustio fenjer Aueu

Minhen 1860 napravio je konačno veliki korak ka opstanku u Cvajti, ali koliko su samo Lavovi danas igrali po živcima svojih vernih navijača... Gubili su od nezainteresovanog Bohuma sa 0:1, onda na vreme izjednačili sjajnim golom Volfa, da bi gol za konačnih 2:1 postigli tek u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ekipa Torstena Frelinga sada je izvan zone ispadanja, pošto je za jedan bod preskočila Sankt Pauli, ali daleko od toga da su Lavovi prebrinuli sve brige. Ključne bitke očekuju ih tek u poslednjih pet kola.

Bohum je poveo protiv Minhena golom Gregoriša u 16. minutu utakmice. Na 1:1 izjednačio je već pomenuti Volf koji trkom od četrdesetak metara u stilu Gereta Bejla pretrčao svog čuvara, ušao u šesnaesterac i savladao golmana gostiju, da bi erupciju oduševljenja na stadionu izazvao Stefan Hajn, koji je u igru ušao u drugom delu meča.

Tri boda osvojio je i Alen, tako da je sada zaista velika gužva na dnu tabele i svi imaju šanse da opastanu ukoliko dobro odigraju u finišu. Praktično, svako drži sudbinu u sopstvenim rukama. Braunšvajg je poveo sa 1:0 sjajnim pogotkom Mirka Bolanda i u tom trenutku gosti su bili na samo dva boda od trećeplasiranog Karlsruea. Ipak, golman gostiju napravio je neviđenu glupost samo tri minuta kasnije. U želji da predribla Kvanera izgubio je loptu i vezisti domaćeg tima nije bilo teško da poravna na 1:1. Posle toga Alen je krenuo još žešće. Potpuni preokret režirao je Ofosu-Aje pogotkom u 69. minutu.

Ajntraht još nije izgubio sve šanse da se uključi u borbu za Bundesligu, ali sa pet bodova zaostatka biće to znatno teže. S druge strane moral domaćih fudbalera sigurno je značajno porastao posle ovakve pobede, pa treba računati ozbiljno na njih u preostalim kolima, iasko su i dalje u veoma nezavidnoj situaciji.

14. GROJTER 28 6 12 10 27 33 30
15. MINHEN 1860 29 7 8 14 37 44 29