""
""

Ni evrogol Sisinja nije srušio Fener! Šampion 87. minutu „iz keca u dvojku“ skinuo prokletstvo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.05.15. | 20:06

Fenerbahče održao korak sa Galatom i Bešiktašem pošto je posle pet godina konačno slavio na gostovanju u Sivasu

Posle prave drame i rezultatske klackalice, Fenerbahče je došao do zlata vredne pobede nad Sivasom u trci za šempionsku titulu. Šampion je golom Muse Soa u 87. minutu slavio 3:2 u Sivasu gde je na pobedu čekao pet godina! Četiri kola pre kraja, Fenerbahče diše za vratom lideru Galatasaraju koji mu beži jedan bod, a sutra šansu da se poravna sa Galatom ima Bešiktaš.

Sivas je godinama bio ukleta teritorija za Fener koji tamo nije pobedio na prethodnih pet gostovanja. Izgledalo je da će se crna tradicija za velikana iz Istanbula nastaviti i večeras. Iako bodovi domaćem timu nisu bili neophodni, Sivas je odigrao meč „na život i smrt“ i umalo da otkinu Feneru dva važna boda u trci za titulu.

Počelo je golom Sivasa u osmom minutu kada Marokanac Tauj kaznio neopreznu odbranu gostiju. Ali već u sledećem napadu je Fener izjednačio pošto je Brazilac Dijego ostao sam u petercu Sivasa. Goleada se nastavila i u 24. minutu smo videli i treći gol na utakmici. Ali, kakav gol! Spektakularan pogodak brazilskog veterana Sisinja! Nekadašnji prvotimac Reala je vrhunskim udarcem pogodio u bliži ugao iz slobodnog udarca. Izgleda da je igrajući, a potom radeći i pod trenerskom palicom Roberta Karlosa, pokupio neke fore od slavnog zemljaka...

Meč se potpuno otvorio i prštale su šanse na obe strane. Ešer je kod domaćih promašio prazan gol, a na suprotonoj strani Dijego je propustio zicer, Vebo je tukao preko gola, a Musa Sou promašio praznu mrežu sa dva metra... Izgledalo je da Feneru preti poraz. Ipak, Kamerunac Vebo se iskupio pošto je u 57. minutu doneo poravnanje, pošto je Sou pre toga promašio loptu.

Fener je nastavio da steže i juriša kao pobedi, domaći tim se branio i izgledalo je da će ustei u tome. A, onda je posle seirje promašaja došlo i iskupljenje Muse Soua. Senegalac je u 87. minutu izbegao ofsajd i doneo veliko slavlje gostima!

Bursa – Karabuk 7:1
/Holmen 18, Fernandao 25, 50 penal, 52, Šen 65, Bakumbu 78, Fernandao 82 – Akpala 39/

Balikesir – Bašakšehir 1:2 (0:1)