""

Omrsio se i Majnc - prvi put u 2017. (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.02.17. | 22:24

Augzburg bez šanse u premijernom meču 20. kola Bundeslige

Konačno Majnc - prvenac u 2017. godini i tek drugi trijumf od novembra 2016! Ekipa Martina Šmita koja je ove zime ostala bez "mozga" i svog najboljeg igrača Junusa Malija imala je ozbiljnu krize igre poslednjih nekoliko nedelja, ali večeras je pokazala značajan pomak i potpuno zasluženo slavila protiv Augzburga (2:0) koji se u prethodna dva kola očigledno ispucao.

Bavarci su pre dve nedelje iznenađujuće dobili Volfzburg na strani (2:1), a onda onim čudesnim preokretom prošlog vikenda srušili i Verder (3:2), da bi danas neke stvari došle na naplatu. Baumov tim bio je potpuno indisponiran, bezopasan i u pojedinim delovima utakmicama čak bezvoljan.

Domaći su grizli gotovo svih 90 minuta i na kraju zasluženo upisali tri boda koji ih dižu čak do devetog mesta, u bezbrižne vode sredine tabele.

Bojan Krkić po prvi put dobio je šansu da igra od početka. I nije se proslavio. Majnc je leteo uglavnom na krilima tandema Oztunali - Krodoba. Upravo je ovaj prvi doneo prednost domaćinu u 31. minutu na idealnu asistenciju kolumbijskog golgetera glavom. Džon Kordoba bio je praktično "asistent" i kod drugog pogotka koji je rešio pitanje pobednika, jer je njega golman Augzburga Marvin Hic faulirao u šesnaestercu u 60. minutu utakmice.

Lopu je na 11 metara od gola gostiju namestio Žairo Samperio i pogodio - 2:0.