""
""

Pa, šta je sa odbranom? Katastrofalna greška odnela dva boda, Fajenord se obrukao i protiv Rode (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.02.16. | 19:03

Ekipa Đovanija van Bronhorsta povela u finišu prvog poluvremena, ali je u nastavku meča primila gol posle katastrofalne reakcije odbrane - 1:1

Fajenord je prekinuo niz od sedam mečeva bez poraza u Erediviziji, ali ni ovoga puta nije pobedio. U tome ga je sprečila Roda, koja je u 69. minutu iskoristila katastrofalnu reakciju odbrane domaćih i utišala bučnu publiku na De Kajpu - 1:1 (1:0).

Fajenordova publika je ponovo prilično razočarana napustila stadion, iako je u poslednjim trenucima prvog poluvremena imala dovoljno razloga za radost. Iskusni Dirk Kajt odlično se ubacio u peterac gostiju i odličan centaršut Bilala Basačikoglua glavom pretvorio u pogodak.

Ipak, gosti iz Kerkradea u nastavku meča nisu imali šta da izgube, kako se je prolazilo vreme sve više su imali loptu u nogama, dok su sa druge strane Elija, Kramer i Kajt u međuvremenu propustili nekoliko prilika da zapečate rivalu. Kazna za to stigla je u 69. minutu.

Sve je krenulo od Basačikoglua, koji je potpuno bespotrebno ispucao loptu u aut. Gosti su ga lukavo izveli, iskoristili pad koncetracije poslednje linije domaćeg tima i na prepad stigli do izjednačenja, a ispostaviće se i velikog boda. Mrežu nesrećnog Keneta Vermera zatresao je rezervista Maeki Ngombo, koji je samo dva minuta ranije ušao na teren umesto Petersona.

Tada se 47.500 domaćih navijača okrenulo protiv Van Bronkhorstovih izabranika, usledili su zvižduci koji su sledili krv u žilama igra Fajenordovih igrača, pa nije uspedila prava reakcija u finišu meča.