"Neuspeli pokušaj Artema Anisimova (Čikago)"

Pakleni preokret Blekhoksa

Vreme čitanja: 1min | sub. 29.10.16. | 09:33

Hokejaši Čikaga bukvalno "isčupali" pobedu na gostovanju Đavolima iz Nju Džersija

Neuspeli pokušaj Artema Anisimova (Čikago)U ledenim dvoranama širom Severne Amerike sinoć je odigrano šest mečeva u NHL, a čak na četiri su slavili gosti.

Svakako najupečatljiviju pobedu ostvarili su Čikago Blekhoksi koji su "došli na noge" starim rivalima iz Nju Džersija. A gostovanje Devilsima nikada u istoriji Nacionalne hokejaške lige nije bilo lako. Tako je bilo i ovaj put, ali je tim iz Vetrovitog grada uspeo bukvalno da isčupa trijumf i to u produžetku. Blekhoksi su prvo uspeli da izjednače preko Marijana Hose, dva minuta pre kraja regularnog dela susreta, da bi potom odneli iz Nju Džersija ceo plen pogotkom Artema Anisimova posle minut i 15 sekundi igre u doigravanju.

Rezultati sinoćnjih utakmica: Karolina - Njujork R. 3:2, Nju Džersi - Čikago 2:3 (pr), Kalgari - Otava 5:2, Kolorado - Vinipeg 0:1, Vankuver - Edmonton 0:2, Anahajm  - Kolumbus 0:4.

Večerašnja satnica: 19.00 Bafalo (1-3-2) - Florida (3-3-1), 01.00 Detroit (6:2) - Boston (3:4), 01.00 Montreal (7-0-1) - Toronto (2-2-3), 01.00 Nju Džersi (3-2-2) - Tampa Bej (5-2), 01.00 Filadelfija (3-4-1) - Pitsburg (5-2-1), 02.00 St. Luis (4-2-2) - Los Anđeles (4-3), 02.00 Minesota (5-2-1) - Dalas (3-3-1), 02.00 Arizona (2-5) - Kolorado (3-3), 03.00 Vankuver (4-3-1) - Vašington (3-2-1), 03.30 San Hoze (5-3) - Nešvil (4-1).