""
""

Panduri udario jako po Brašovu, Steaua sigurna! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.07.13. | 20:37

Matulevičijus oduševio publiku već na premijeri Lige 1 i najavio još jednu dobru sezonu u dresu Konjanika - 3:1

Vicešampion Rumunije, Panduri se baš lepo zabavio na premijernom nastupu u novoj sezoni Lige 1. Silovita igra od samog starta utakmice doneo je klubu iz mesta Targu Žiju prva tri boda u susretu sa ekipom Brašov – 3:1.

Već u 9. minutu bilo je 1:0 za Panduri. Strelac je bio Matulevičijus, koji je tako najavio još jednu dobru sezonu u belo-plavom dresu. U 21. minutu Kristou je duplirao prednost domaćina, da bi Matulevičijus prelepim lob udarcem u 61. minutu izazvao erupciju slavlja domaćih navijača, koji su i te kako bili zadovoljni onim što su gledali.

Ipak, preveliku euforiju domaćina ublažio je Fonseka u 83. minutu, ali već je bilo prekasno za bilo kakvo iznenađenje ili eventualni preokret.

Interesantno je bilo i u meču Navodari – Gaz Metan, gde je novopečeni član Lige 1 ostvario svoju prvu pobedu i tako se na najbolji mogući način predstavio budućim protivnicima – 1:0.

Jedini pogodak na meču pao je u 63. minutu, kada je Dinu bio strelac.

Trenutno stanje na tabeli kaže da su Panduri, Poli Temišvar i Navodari prvoplasirane ekipe.

U poslednjem subotnjem meču šampion Steaua nije dozvolila iznenađenje protiv Čahlalula - 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u prvih 45 minuta.

LIGA 1 – 1. KOLO:

Poli Temišvar – Dinamo Bukurešt 2:0 (1:0)