"Pećinci na jesen ponovo u drugoj ligi"

Pećinci sa kreča u drugu ligu! Spartak jeste slavio na Banjici, Voša u Evropi!

Vreme čitanja: 3min | sub. 16.05.15. | 18:53

Pred poslednje kolo Superlige jedina nepoznanica je ko će u baraž za opstanak

Pećinci na jesen ponovo u drugoj ligiJedna nepoznanica manje u superligaškoj jednačini. Donji Srem posle silne kuknjave zbog poraza u Subotici nije uspeo da energiju usmeri u dobrom pravcu, već je u Pećincima poklekao pred Napretkom i u utakmici na kojoj je svirano tri penala okončao svoju superligašku odiseju – 1:2 u 29. kolu Superlige.

Nijedan jedanaesterac međutim nije bio sporan, pošto je pravdu delio najbolji srpski sudija Milorad Mažić, pa ovaj put zaista nema razloga za debatu. Ivan Lakićević je bio tragičar utakmice, prvo je nehotice igrao rukom, a potom oborio ponajboljeg igrača utakmice Nikolu Trujića i dva puta skrivio jedanaesterac. Prvi je doduše odbranio njegov saigrač među stativama Nemanja Belić, koji je šut Marka Vučetića poslao u korner, ali samo da bi isti igrač odmah potom gađao u trepavicu Slobodana Uroševića, a ovaj glavom najavio potonuće Sremaca. Ono je postalo izvesno kada je u 55. minutu Darko Lemajić  iskoristio drugi penal sviran za Napredak, pa je kasnija "kontra" Aleksandra Stanisavljevića – takođe sa bele tačke – bila dovoljna samo za častan poraz Sremaca.

Oproštaj će uslediti naredne subote u Novom Pazaru, ali ishod tog duela neće imati nikakvog uticaja na tabelu, jer su Sremci zakucani na pretposlednje mesto, dok su Plavi ostali kratkih rukava kada je u pitanju bila njihova borba za evropsku vizu. Vojvodina je Pazarcima uskratila to pravo revanširavši se na Banovom brdu Čukaričkom za decembarski poraz u Novom Sadu – 1:0.

Odluka je pala u 44. minutu kada je Saša Ćurko probio po desnoj strani i prizemnom loptom gađao Mijata Gaćinovića, a ovaj je prosledio do Čukine mreže za svoj 11. pogodak u sezoni i još jednu evropsku avanturu novosadske Stare dame.

Još radosniji su verovatno u Spartaku, koji je – kako su i predvideli u Donjem Sremu – slavio na Banjici, iako sudeći po zbivanjima na samom terenu nije izgledalo da se Rad "sklonio" Subotičanima. Naprotiv, u pojedinim trenucima Građevinari su bili apsolutno dominantan tim na terenu, ali su svoju šansu promašili u 49. minutu kada je golman bačke ekipe Nikola Mirković zaustavio pokušaj kapitena Rada Branislava Miloševića sa bele tačke.

Samo šest minuta kasnije Nemanja Milić je jedan centaršut glavom sproveo u mrežu domaćeg tima i Spartak sačuvao direktnog ispadanja u Prvu ligu Srbije.
"Sadržajna utakmica, imali smo sreće da postignemo pogodak pre Rada i sada nastavljamo borbu za opstanak. Radu želim još uspešniju sledeću sezonu, to je klub iz kojeg nosim najlepše uspomene", kratko je rekao trener Spartaka Stevan Mojsilović, a mnogo raspoloženiji za priču nije bio ni kolega iz suparničkog tabora Milan Milanović.
"Sve je krenulo naopako kada smo promašili penal i kao što biva usledila je kazna. Ipak zadovoljni smo ovom sezonom, mnogo mladih igrača je izašlo u prvi plan, Spartaku želim puno sreće u borbi za opstanak".

Subotičani sada imaju 31 bod, koliko i Napredak, koji u poslednjem kolu u Kruševcu čeka baš Rad. Spartak će biti domaćin Čukaričkom, a ugroženi su i Jagodina i Borac. Teoretski se nije iščupao ni Voždovac, iako je savladao Borac sa 1:0 prelepim golom Marka Adamovića.

A Borac u poslednjem kolu očekuje neugodan megdan sa šampionskom ekipom Partizana u Čačku... Voždovac gostuje u Nišu.

Jagodina posle remija bez golova na gostovanju kod Radničkog u Kragujevcu poravnata sa Borcem na koti 32, ali možda i u najboljoj situaciji u konkurenciji davljenika s obzirom na to da na koncu sezone čeka rezultatski nezainteresovani OFK Beograd.

U jednom od samo dva rezultatski nebitna meča Mladost je u Lučanima savladala Radnički pošto je u 66. minutu Nebojša Gavrić "makazicama" za TV špice Nišlijama naneo tek drugi poraz u kalendarskoj 2015. godini.