"opet preokret u PLS-u"

Piroćanac presudio svojima u derbiju južne pruge, Željko Dimitrov je junak Vranja

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.03.17. | 16:17

Dinamo od 0:2 do 3:2 protiv Radničkog

opet preokret u PLS-uSloboda može da odahne - kiks protiv Inđije neće imati posledice po ambicije Užičana da se domognu Superlige. Ili barem neće imati momentalne posledice, pošto je Radnički iz Pirota prokockao dva gola prednosti na gostovanju kod Dinama i iz Vranja se vratio pognute glave. Da sve bude još gore, gostima je presudio je rođeni Piroćanac Željko Dimitrov, koji se i školovao u Radničkom, ali je tokom 90 minuta derbija južne pruge zaboravio na emocije i surovo tukao po svojima - 3:2.

Dimitrov je, kako prenosi pirotski plusonline.rs, u poslednjim sekundama prvog poluvremena pobegao beku Radničkog Boži Mančiću i iznudio penal sa koga je Aleksandar Stojković postigao prvi gol za domaće, da bi 58. minutu asistirao Zakariji Suraki za izjednačenje, a potom u 87. izazvao vulkan oduševljenja u Vranju. Ponovo jedanaesterac zbog prekršaja Darka Ristova, najbolji igrač utakmice Dimitrov je preuzeo odgovornost i pogodio za potpuni preokret.

Koji smo, tek da podsetimo, u 17. kolu Prve lige Srbije viđali i na utakmicama vodeće Mačve sa Zemunom (2:1), te drugoplasirane Slobode i Inđije (1:2).

Dimitrov je tako bacio u senku odličnu partiju plejmejkera gostujućeg tima Denisa Ristova, koji je u 23. minutu proigrao Nemanju Mančića za inicijalno vođstvo Piroćanaca, a potom ga u 27. i duplirao preciznim udarcem sa 16 metara. Međutim, povratak u život Vranjanaca imao je i negativan uticaj na moral u gostujućem timu, pa je Dinamo predvođen razigranim Dimitrovim stigao do četvrte uzastopne pobede u Vranju.

U drugom meču dana Bežanija je savladala Proleter iz Slane Bare sa 3:1 i izjednačila se sa BSK-om na 12. mestu na tabeli, poslednjem koje znači preživljavanje u Prvoj ligi Srbije.