"Šta ti bi, golmane?"

Pol Robinson dobio naslednika! Ajaks se provukao posle tragikomične greške svog golmana na pozajmici Iglsima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.02.15. | 16:20

Da li će opet krivica biti svaljena na busen?

Šta ti bi, golmane?

Ajaks se i dalje nada, dok PSV na vrhu suvereno vlada! Posle četiri godine dominacije Kopljanika iz Amsterdama šampionski pehar u Holandiji promeniće vlasnika, ali za tim Franka De Bura i dalje nema predaje! Posle remija i dva vezana poraza, čime su praktično predali "štafetu" u ruke najljućeg rivala, Ajaks je uspeo da savlada Go Ahed Igls rezultatom 2:1 i to na kakav način! Posle žalosne greške golmana domaćina, koji je ponovio čuveni potez Pola Robinsona i u 88. minutu poklonio rivalu tri boda...

Ajaks je bio na samo dva koraka od toga da doživi još jedan neuspeh u nizu, a onda se desilo čudo! Verhoek je poslao loptu sa nešto više od 35 metara ka svom golmanu, ali je busen trave učinio svoje. Lopta je preskočila stopalo golmana Van der Harta i završila u mreži. Ajaks je tako stigao do pobede, iako od 65. minuta nije uputio šut ka golu Iglsa!

A Ajaks je prvi stigao do vođstva u ranijem toku meča. Posle jedne vrlo dobre akcije Kišna je sa leve strane uposlio El Gazija, koji je bio usamljen na desnoj stativi i naravno nije mu bilo teško da prosledi loptu tamo gde joj je mesto.

Ali, pravi šok usledio je u 76. minutu, kada je domaćin stigao do izjednačenja. Iglsi su krenuli na sve ili ništa, napali iz svih oružja i matirali Silesena na spektakularan način. Potpuno zbunjena i izgubljena odbrana Ajaksa izvela je nekoliko početničkih poteza i loptu izbacila tek na nekih 20 metara od gola. Overgor je natrčao, raspalio iz sve snage, a nemoćni Silesen je mogao samo da gleda slavlje protivničkih igrača i ekstazu na tribinama...