""

PSV ne da titulu! De Jong kao nekad Van Nistelroj (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 19.04.16. | 23:41

PSV sada ima utakmicu i tri boda više od drugoplasiranog Ajaksa

Fudbaleri PSV-a pokazali su večeras da nemaju nameru da posustanu u trci za šampionsku titulu u holandskoj Erediviji. Filipsovci su na svom stadionu savladali Vitese sa 2:0 u 32. kolu i sada imaju utakmicu i tri boda više od amsterdamskog Ajaksa.

Već u 12. minutu Davi Proper nagovestio je kakav će biti konačan ishod meča, a njegovo pogodak svakako spada među lepše koji su postignuti ove sezone u prvenstvu Holandije.

Ipak, ovaj meč najviše će pamtiti Luk de Jong. On je u 71. minutu dao gol iz penala i postavio konačan rezultat. To je De Jongu bio 23. gol u prvenstvu, čime je postao prvi holandski fudbaler koji je došao do te ili veće cifre u Eredivizije još od legendarnog Ruda van Nistelroja.

Nekadašnji napadač PSV-a, Mančester Junajteda i madridskog Reala u sezoni 1999/2000 dao je 29 golova upravo u dresu Filipsovaca.