""

Raketa pa dva puta Van Persi i Fener je opet ispred Galate (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.05.17. | 20:59

Fenomenalna forma Milana Lukača i njegovog Ahisara

Fenerbahče je pokorio prestonicu, savladao Genčlerbirligi posle preokreta sa 2:1 i opet je iznad Galatasaraja. Dva kola pre kraja, Fener drži treću poziciju koja osim prestiža u odnosu na ljutog rivala donosi i znatne olakšice narednog leta.

Naime ako Fener zadrži treću poziciju na tabeli, to znači da će u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope umesto u drugo, što znači više odmora tokom leta i kasniji početak priprema. Fener opet najvećem rivalu beži dva boda, a do kraja prvenstva ga očekuje duel na svom terenu protiv Trabzona i gostovanje Adani.

Feneru danas nije bilo lako u Ankari. Domaći Genčlerbiligi je poveo projektilom Seldžuka Sahina iz slobodnjaka u nadoknadi prvog poluvremena.

Međutim, Robin van Persi je u drugom poluvremenu postavio stavri na svoje mesto. Prvo golom glavom sa druge stative u 49. minutu, a onda i pogotkom sa bele tačke u 75. minutu za trijumf. Holanđanin je tako stigao do devet golova u sezoni.

Sa sjajnom formom u finišu sezone je nastavio Ahisar za koji je opet standardno dobar na golu bio naš Milan Lukač. Ahisar je deklasirao Alanju sa 3:0 i vezao čak petu prvenstvenu pobedu. Još impozantnije je da su u tih pet pobeda ostvarili gola razliku 20:1!