""

Ranijeri čuva Nantov san, smena na drugom mestu

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.11.17. | 21:09

Promene u vrhu tabele Lige 1 posle večerašnjih mečeva vanrednog 15. kola...

Vanredno kolo u Francuskoj donelo je promene u vrhu tabele! Serija loših rezultata došla je glave Kneževima koje je na drugom mestu preskočio Marselj. Monako je doživeo novi poraz i to u mini derbiju od Nanta, golom u 93. minutu, dok Olimpik rutinski slavio protiv Meca na strani - 3:0. Iznenađenje je napravio i nesrećni Lil - bez Bjelse na klupi - pošto je slavio na gostovanju Lionu.

Trijumfom nad direktnim konkurentom za plasman u Ligu šampiona, Klaudio Ranijeri nastavio je san navijača Nanata. Kanarinci jesu treutno peti, ali od trećeg mesta, koje vodi u kvalifikacije za LŠ, deli ih svega tri boda.

Pobedu domaćina doneo je Lima u trećem minutu nadoknade vremena. Njegovoj bombi sa 20 metara prethodio je slobodan udarac i jedna odbijena lopta pravo na moćnu levicu... Monako je za ovaj meč bio lišen pomoći nekolicine vrlo važnih igrača, uglavnom zbog povreda. Tako u sastavu nije bilo Tilemansa, Jovetića, Meitea, Lemara, Traorea...

Drugi vezani poraz Monaka iskoristio je Marselj. Mec je izigravao plitak potok ekipi Rusija Garsije. Tovan i Luiz Gustavo pogodili su u prvom delu za sigurnih 2:0, da bi Okampos samo dokrajčio slabašnog domaćina...

A da u neuspesima Lila ove jeseni i te kako ima udela Marsela Bjelse pokazao je večerašnji meč u Lionu, gde su gosti bez trenera na klupi (trenutno suspendovan, čeka ga otkaz) slavili protiv Lavova koji gol nisu primili još od sredine oktobra, a za poraz nisu znali skoro tri meseca. Takav Lion večeras je nadigran i pobeđen pogocima Mendeša i Ponsea - 2:1. Samim tim propustio je šansu da se s tri boda nađe tik ispod Pari Sen Žermena.

Važna tri boda u borbi za opstanak večeras je uzela Nica. Tuluz je imao 1:0 od 3. minuta, da bi preokret četi Lusijana Favra doneli Baloteli sa bele tačke u 80. minutu i mladi Švajcarac Šrarfi u sudijskoj nadoknadi...

FRANCUSKA 1 - 15. KOLO

Amijen - Dižon 2:1 (1:1)